WEDSTRIJDVERSLAG VAN HET DUEL VV GROEDE – RIA WESTDORPE ZONDAG, 12 SEPTEMBER 2021

Voor Foto’s klik hier

        RIA WESTDORPE VERGEET ZICHZELF TE BELONEN

Op zondag 12 september 2021 speelde onze 1e selectie hun allereerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen 2021-2022.
Het betrof een uitduel tegen vv Groede. In de bekercompetitie was het team uit Westdorpe al 2x actief geweest. Uit tegen WVV’67: 3-2 verlies, en thuis tegen vv Vogelwaarde: 2-1 winst. Scheidsrechter was dhr. R. Lernout, en de wedstrijd begon om 14.30 uur op sportpark Groede. Het weer op deze zondagmiddag werkte uitstekend mee. De zon liet zich geregeld zien! Het begin van de wedstrijd ging gelijk op. vv Groede drong iets meer aan, maar vond nog niet echt een opening. In de 8e minuut noteerde ik toch een kans voor Ria Westdorpe, maar de verdediging van vv Groede kon de bal nog net tot corner verwerken. Onze mannen lieten zich niet kennen en boden enorm veel weerstand, en Ria Westdorpe was beslist niet de mindere ploeg! De kracht van de ploeg uit Westdorpe lag in het feit dat ze er meteen overal boven op zaten. Ze maakten het de ploeg uit Groede zo moeilijk mogelijk. Maar ondanks dit alles, was het in de 20e minuut dat de 1-0 op het scorebord verscheen. Bart van den Hemel schoot keihard van rechts op het doel van Ria Westdorpe, en de bal verdween in het net! Mij viel op dat het middenveld van Ria Westdorpe vaker werd overgeslagen. Onze ploeg was toch een beetje van slag, en na een moment van chaos in onze verdediging, profiteerde onze tegenstander bijna. In de 25e minuut kon ik een mooie aanval noteren van Ria Westdorpe, maar die had jammer genoeg geen resultaat. 2 Minuten hierna een actie van Sahhin, maar hij kon de bal net niet voor krijgen. Ria Westdorpe voelde dat het echt niet kansloos was. vv Groede produceerde niet veel in deze periode van de wedstrijd. Abdel Chidmi van Ria Westdorpe liep tegen een gele kaart aan, en niet veel later was het Kadric van vv Groede die hetzelfde lot beschoren was wegens een handsbal. Wat je bij Ria Westdorpe zag, was, dat ze het bij hun aanvallen soms veel te mooi wilden doen, en daardoor mislukte nogal het één en ander. Tegen het einde van de 1e helft werd Ria Westdorpe steeds sterker, maar het was toch een speler van vv Groede die nog een reuzekans kreeg op de 2-0, maar hij schoot recht op onze keeper! De rust brak aan. Niet lang na het begin van de tweede helft, kreeg Sahhin een grote kans op de 1-1, maar die liet hij liggen en kort hierna wederom een kans voor de mannen uit Westdorpe, maar die bracht ook niets op! We zaten er dicht tegen aan, maar het wilde maar niet lukken.
Op de inzet van onze ploeg viel niets aan te merken, die was geweldig. Iedereen vocht voor elkaar. vv Groede kwam er nog maar mondjesmaat uit. Ria Westdorpe verdedigde ook heel fanatiek.

Bij een voorzet van een speler van Ria Westdorpe belandde de bal bij Muselaj, die niet aarzelde en een loeihard schot loste, dat echter op de paal van het doel van vv Groede belandde! Wat een pech! Bij de ploeg uit Westdorpe een wissel: Molero er uit, en de Bruycker er in. De 1-1 hing in de lucht en had eigenlijk allang moeten vallen. Een aanvaller van de thuisclub ging flink door op onze keeper Mike Danschutter, die hierbij zo geblesseerd raakte, dat hij vervangen moest worden door onze reserve goalie Haes. Sahhin Tolunay loste nog een schot, echter recht op de keeper van vv Groede, die dan ook eenvoudig kon redden. De thuisploeg kwam nog maar sporadisch tot aanvallen. Ria Westdorpe voerde duidelijk de bovenhand. Toen kreeg wederom Sahhin een 100% kans, alleen voor de keeper van de thuisclub. Hij probeerde het met een lob, maar die ging jammerlijk naast. Dit was een goede kans geweest om de 1-1 op het bord te brengen! Desomville van Ria Westdorpe liep tegen een gele kaart aan. Bij inworpen van vv Groede viel mij op, dat die altijd genomen werden door Bart van den Hemel, en toen ik zag hoe hij dat deed, begreep ik waarom! Ik had nog zelden iemand gezien, die zó ver een bal in het 16-metergebied kon gooien! Een wissel aan de kant van de ploeg uit Westdorpe: Jenten de Bruycker er uit, en Schalken er in. Bij vv Groede begonnen ze toch weer wat meer aan aanvallen te denken. Dalampekis van Ria Westdorpe zorgde met een redding op de doellijn, dat het niet 2-0 voor vv Groede werd. Daarna zagen we een werkelijk schitterende actie van Sahhin, die werkelijk de hele verdediging van vv Groede doldraaide, maar die verdediging, samen met hun keeper, konden verhinderen dat de 1-1 zou vallen. Sahhin kreeg kort hierna volledig onnodig een gele kaart wegens blijvend commentaar op de leiding. Menu van vv Groede kreeg een 100% kans om de 2-0 te scoren, maar ook hij verprutste die mogelijkheid, door de bal voor het doel langs te schieten. Wissel bij vv Groede: Steyaert er uit, en van Belois er in. Deze Belois was nog maar net in het veld, of hij liep al tegen een gele kaart op!! In deze fase van de wedstrijd overheerste Ria Westdorpe het duel totaal, maar jammer genoeg geen goals! En een goal zou absoluut niet onverdiend zijn voor onze ploeg uit Westdorpe. van Baal van vv Groede kreeg ook nog een gele kaart getoond van scheidsrechter Lernout. Sahhin mocht nog een vrije trap nemen, maar die was te zwak ingeschoten. Zou het dan toch eindigen in een 1-0 eindstand voor vv Groede?? Het wonder zat hem in de slotfase. Ik zelf had toch het gevoel, dat er nog iets zou gebeuren. En mijn gevoel kwam uit: Ria Westdorpe zette nog eens aan voor een aanval, maar die werd afgeslagen door de verdediging van vv Groede. De bal kwam terecht voor de voeten van onze aanvoerder Tommy de Smet. Die bedacht zich geen moment, en hij liet een kanonskogel van zijn voeten verdwijnen, en die trof doel!!!!! Wat een goal!! De vreugde was enorm bij alle spelers, de begeleiding, en supporters van Ria Westdorpe!! Zéér begrijpelijk, want het was meer dan verdiend! Als je de gehele wedstrijd doornam, had er eigenlijk meer voor Ria Westdorpe ingezeten, maar met het gelijkspel kon iedereen ook leven! In de slotminuten kreeg Stroo van vv Groede nog een gele kaart van de scheidsrechter. De zoveelste kaart!! Het duel was voorbij, en alle spelers verlieten uitgeput het veld. Het eerste punt voor Ria Westdorpe was binnen! Komend weekend, op zondag 19 september 2021, speelt Ria Westdorpe zijn tweede competitieduel, thuis tegen vv Vogelwaarde.
Aanvang: 14.30 uur. Scheidsrechter zal dhr. W. Broekhoven zijn.                                                                        

Harry Brouns

Dit bericht is geplaatst in Algemeen. Bookmark de permalink.

Reacties zijn gesloten.